Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści brainly

Pobierz

Zadania: 1.. WITAM I ZAPRASZAM NA KOLEJNĄ LEKCJĘ:) LEKCJA 13.. Sylwia Alasińska.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Opublikowano: 27 kwiecień 2020.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Możesz wymyślić własną wersję znanych z mitologii/ Biblii motywów.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI?.

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; Nowościjęzyk polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęPrzeczytaj przypowieść o synu marnotrawnym i napisz opowiadanie o jego losach.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Temat 1.. Na podstawie planu ogólnego opracuj plan szczegółowy.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Przykładowa praca - s. 270.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100)..

...Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. Opublikowano: 15 maj 2020. materiały do e-nauki przed lekcją online.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Przygotuj plan ogólny opowiadania twórczego, w którym wykorzystasz motyw mitu lub jednej z poznanych przypowieści.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Do zobaczenia!. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu..

2010-10 ...Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.

Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Cookies Strona używa Cookies.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ mam napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieściNa podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

Opowiadanie odtwórcze.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Dzień dobry!. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.4.. 2013-09-04 16:34:54; Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58; Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym,ale rozgrywajaca sie współcześnie.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Kategoria: eklasa 6d.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt