Scharakteryzuj na podstawie mitu postać ateny podaj wyróżniające ją cechy charakteru

Pobierz

Problem władcy i władzy był poruszany niejednokrotnie w literaturze i kulturze.. Brodacz - o imieniu Lorak wraz z żoną i dwojgiem dzieci mieszkał przy ulicy Wiślnej.. Starożytni starali się.Władca Lewawu streszczenie.. Był człowiekiem kłótliwym, gwałtownym nieokiełzanym i samowolnym, działał dla swej władzy i sławy.. Człowiek, którego określano mianem ascety, wzorował swój sposób życia na życiu .stresc jeden z podanych mitów a nastepnie scharakteryzuj gównego bohatera według nastepujacych planów.. Różne obrazy wsi w literaturze.Przedstaw na wybranych przykładach.. Swojej żonie - Eurydyce był oddany bezgranicznie.Makbet.. Mity to opowieści starożytnych Greków i Rzymian, wyjaśniające powstanie wszystkich żywiołów na świecie takich jak ogień, wiatr, a nawet tajemnicę narodzin i śmierci.. Jej atrybutami są: włócznia,tarcza i łuk.. Bez względu na porę dnia i nocy przebywały tam Pajęczaki.Lista tematów do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego.. Każdą z nich poprzyj przykładem postępowania bogini.Atena - w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty.. Indywidualne.. Średniowieczny asceta był to człowiek, który ponad wszystko wywyższał Boga.. Alliane nigdy nie chodzili nad Ałsiw.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Gdyby nie porwał Heleny, nie zostałby wygnany i dalej by żył w Atenach.4..

Podaj wyróżniające ją cechy charakteru.

Scharakteryzuj język wybranych bohaterów literackich.Jeśli jednak uda ci się zebrać pokaźną ilość informacji o wyglądzie bohatera, pomyśl o podzieleniu ich na akapity: pierwszy niech mówi o twarzy, drugi o sylwetce, trzeci o sposobie poruszania się, itd.. Przedstawienie postaci.. Bohater uważany był za największego muzyka, śpiewaka i poetę.. Bawi się wolą bogów i obietnicami skierowanymi do nich.. Bardzo przebiegły i krnąbrny.. Przykładowe rozwiązanie: Narcyz był Tespijczykiem, synem nimfy Lejriope i boga rzecznego Kefizosa.. Jest jedną z dwunastu głównych bogów olimpijskich.. Jego ojciec był podczaszym.. Nosił sumiaste wąsy, przez co zyskał przydomek "Wąsal".. Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia:Jacek Soplica to bohater naszej epopei narodowej, pt. "Pan Tadeusz".. Był także niezwykle mądrym i niezwyciężonym bohaterem.. Rozdział III.. Indywidualne.. Kiedy nadszedł czas narodzin Ateny Zeusa rozbolała bardzo .Wyjaśnij, korzystając z Medalionów Zofii Nałkowskiej.. Scharakteryzuj na podstawie mitu postać Ateny podaj wyróżniające ją cechy charakteru każdą z nich poprzyj przykładem postępowania bogini Daje najj 1 Zobacz odpowiedźCharakterystyka bogini mądrości - Ateny.. Atena narodziła się w bardzo nietypowych okolicznościach.. Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę..

Omów charakterystyczne cechy, analizując teksty literackie i obrazy.

Moim zdaniem Tezeusz był nierozważny, gdyż nie przemyślał każdej decyzji.. Marzeniem Syzyfa jest być nieśmiertelnym.Średniowieczny asceta - na podstawie postaci św. Aleksa.. To krewny Dunkana, a później król Szkocji.. Głównym bohaterem mitu jest tytułowy Syzyf - mężczyzna silny o niezwykłej urodzie.. Przejrzyj didaskalia, w których znajdują się uwagi o zachowaniu i sposobie mówienia Gustawa.. Określ i oceń zjawisko na wybranych przykładach literackich.. Muzyk był młodym oraz przystojnym mężczyzną.. Stosunek postaci do innych.Wizerunki władców.. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Poświęcał mu całe swoje życie, wyrzekał się wszystkich swoich kosztowności, jakie posiadał, na rzecz ubogich.. Wypisz określenia oddające jego stan psychiczny.Syzyf - charakterystyka • Mit o Syzyfie.. Młodość jako czynnik determinujący stosunek człowieka do świata.. Jego ojciec to Apollo a matka muza Kaliope.. : impolite], kind, courteous mściwy .Opis Orfeusza z mitu o Orfeuszu i Eurydyce.. Orfeusz był królem Tracji.. Barokowy koncept w malarstwie i poezji.. Człowiek zlagrowany - scharakteryzuj jego sylwetkę, sięgając do znanych ci opowiadań Tadeusza Borowskiego..

Zadanie 3: Nowe Słowa na s. Scharakteryzuj na podstawie mitu postać Ateny.

Symbolika sztuki średniowiecznej.. Nie dotrzymuje danego słowa.. Nie była ona dzieckiem bogini, kobiety śmiertelnej czy nimfy, ponieważ jej ojcem i matką był sam Zeus.. Charakterystyka Makbeta.. W młodości był niezwykle przystojnym mężczyzną, do którego wzdychało wiele szlachcianek.. Wyjaśnij znaczenie tytułu literackiego reportażu Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall.. 3 i 4. przedstawienie wnętrza bohatera, czyli jego cech charakteru, usposobienia, intelektu, stosunku do innych ludzi i do wartości.. Napisz na ten temat rozprawkę.. Agresja; Arogancja; Bezczelność; Bezmyślność; Bezwzględność; Chamstwo; Chciwość, chytrość; Cynizm; Despotyzm; Duma; Egocentryzm, egoizm; Fałszywość; Fanatyzm; Gadulstwo; Gnuśność: * Ikar :-ciekawski - lekkomyślny - nieodpowiedzialny - nieposłuszny - nierozsądny - oczarowany pięknem przyrody - zachwycony potęgą wynalazku - niedoświadczony - naiwny - ciekawy świata - uraźliwy na piękno żądnych przygód Dedal : - mądry - troskliwy - opiekuńczy - rozsądny - doświadczony - inteligenty - błyskotliwy - pracowity - pomysłowy - dzielny - odważny - uczuciowy Te wszystkie cechy wziełam z zeszytu z klasy 5 : DD a tutaj masz porównywawczą charakterystykę .Jacek Soplica był z natury bardzo żywiołowy, charakteryzowały go impulsywność, porywczość i brak opanowania..

Indywidualne.Na podstawie fragmentów IV części Dziadów scharakteryzuj miłość romantyczną.

Jej rzymskim odpowiednikiem jest Minerwa.Atena narodziła się w bardzo nietypowych okolicznościach.. W Wokarku nosiła ona nazwę U Ałsiw.. Makbet jest przede wszystkim poddanym króla szkockiego Dunkana, a jednocześnie jednym z jego najbardziej dzielnych oraz odważnych jego generałów.. Był powszechnie znany jako awanturnik, warchoł, paliwoda, zabijaka i zawadiaka.Cechy charakteru bezczelny - insolent, impudent, rude beztroski - careless bezwzględny - relentless buntowniczy - rebelious chciwy - greedy chytry - sly czuły - tender, affectionate dowcipny - witty gadatliwy - talkative głupi - stupid, dull, dumb, dense hojny - generous kapryśny - fussy kłótliwy - quarrelsome leniwy - lazy, idle łatwowierny - gullible małostkowy - petty mądry - wise, clever miły- polite [ ant.. Omów problem na wybranych przykładach literackich.. W czasie wojny, jaka prowadzi Szkocja z Norwegią Makbet wyróżnił się odwagą na polu bitwy i przyczynił się do jej wygrania.Atena mit.. Zeus, aby do tego nie dopuścić, połknął Metydę.. Przedstaw jej charakter, odwołując się do wybranych dzieł literackich i plastycznych.. Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.Tytułowy bohater mitu Jana Parandowskiego pt. "Dzieje Tezeusza" był nieustraszony, gdyż porwał Helenę z niewiadomych przyczyn.. Scharakteryzuj króla Edypa na podstawie przytoczonych fragmentów tragedii Sofoklesa oraz króla Makbeta, wykorzystując swoją znajomość dramatu Williama Szekspira i porównaj dwóch monarchów.. Wyglad zewnetrzny.. Indywidualne.. Było to miejsce najbardziej złowrogie.. Pochodził on ze średniozamożnej szlachty.. CHarakter bohatera (5 UZASADNIONYCH CECH ) 4.. Zadanie.. Język 1.. Indywidualne.. Atena miała siwobłękitne oczy, Ubrana była w zbroję, miała tarczę a w dłoni trzymała dzidę.Charakterystyka Ateny na podstawie mitu: wyskoczyła z Głowy Zeusa; Pokaż więcej.Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Jacek reprezentował w sejmie, cały ród .Negatywne (złe) cechy charakteru człowieka — lista alfabetyczna: Negatywne cechy charakteru to takie, które utrudniają funkcjonowanie na co dzień i generują konflikty.. Nie była ona dzieckiem bogini, kobiety śmiertelnej czy nimfy, ponieważ jej ojcem i matką był sam Dzeus.. Przedstaw, jakie postawy mieli Żydzi wobec holocaustu.Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt